Selleks, et jutukat kasutada, peab arvutis olema programm Chat.exe, mille saab alla laadida siit.
Kui windows hoiatab, et tegu on mingi kahtlase programmiga kas olete ikka kindel, et tahate seda käivitada siis võite julgelt "jah" vastata, ei sisalda viirusi. Kui arvuti küsib (lingile "Jutukas" klikates), mida ych failiga peale hakata, siis tuleb tal käskida see avada, ja soovitav on märkida ka linnuke et edaspidi tehtaks seda automaatselt.

Nendele, kes mingil põhjusel seda programmi alla laadida ei soovi või ei saa, on saadaval ka veebipõhine versioon jutukast, aga see kahjuks on oluliselt ebamugavam.

Jutukasse sisse logimiseks pead kindlasti kasutama oma kasutajanime (), mitte e-maili aadressi. Parool on sama, mis portaaliski.
Jutukasse sisenedes avaneb esmalt tubade nimekiri. Vali sealt tuba, milles soovid jutustada. Soovi korral võid teha ka oma toa.
Toa akna paremas servas on nimekiri kasutajatest, kes selles toas parajasti viibivad. Topeltklõps nimel avab uue lehe (priva), kus saad selle isikuga privaatselt suhelda. Seda teised toas olijad ei näe. Kui soovid mõnda privaatvestluse akent sulgeda, siis tee üleval saki peal parem hiireklõps ja vali tekkinud menüüst valik "Sule". Nimekirjas on iga nime ees väike ruuduke. Kui sellesse linnuke teha, siis jäävad alles ainult need read, kus see nimi sisaldub. Kui viia hiirekursor nimekirjas mõne nime kohale ja jätta sinna veidikeseks seisma, siis tekib sinna uus hõljuv aken, mis sisaldab lühikokkuvõtet profiilist.

Kui arvuti operatioonisüsteem ei toeta jutuka klienti, siis saab jutukat kasutada ka standardse IRC kliendiga. Androidi platvormil on näiteks populaarne tasuta IRC klient andchat. Sel juhul tuleks seadete lehel märkida lahter "Luba IRC kliendiga jutukasse logida". Server on chat.yksildane.ee ja port on 6667. Username peaks olema sinu kasutajanimi siin () ja User ID lahtrisse tuleks kirjutada oma süsteemi ID siin (). Jutukasse sisenemise hetkel pead olema portaali sisse logitud.

Kui midagi jäi segaseks, siis saab abi foorumist.

Head jutustamist!